Minkštų baldų restauravimas namuose

minkštų baldų restauravimasMėgstame patys užsiauginti maistą namuose, susikalti lentyną ar perdažyti namų sienas. Minkštų  baldų restauravimas savomis rankomis – taip pat įgyvendinamas dalykas. Internete gausu nuotraukų, video įrašų ir patarimų kaip tai padaryti patiems. Trumpai apžvelkime kaip tai vyksta. Pagrindiniai daiktai kurių jums prireiks: elektrinis pneumatinis kabių šautuvas, dėžutė kabių, įrankis kabėms ištraukti (replės ar atsuktuvas su plaktuku), kartono juostelės ir karšti klijai (jei klijuosite dekoracines detales). Na, ir be abejo, naujas audinys ir kitos reikiamos detalės baldui atnaujinti, pvz. dekoracinės detalės.

Kiek metrų audinio jums prireiks, priklauso nuo baldo. Kėdei ar nedideliam foteliui vidutiniškai reikia nuo dviejų  iki keturių metrų audinio, didesniam foteliui ar kušetei turėtų užtekti iki septynių metrų, o sofoms vidutiniškai sunaudojama nuo devynių iki keliolikos metrų. Apsidraudimui nusipirkite audinio šiek tiek daugiau – juk visada iš likučių  galima paruošti dailių pagalvėlių. Jei turite įgūdžių, galite vienspalvį audinį nudažyti mėgstamais raštais ar papuošti detalėmis (pvz., raišteliais, perlais ar karoliais), tačiau parduotuvėse neabejotinai jūsų laukia ir taip nemažas gobelenų pasirinkimas.

Minkštų baldų restauravimas prasidės nuo baldo išardymo. Nuimkite seną audinį atsargiai išimdami jį laikančias metalines kabes. Prieš jas nuimant įsidėmėkite kuriose vietose ir kaip jos yra pritvirtintos, vėliau tokia pačia schema galėsite sukabinti naują audinį. Padarykite keletą nuotraukų – jos padės prisiminti ne tik kabių padėtį, bet ir kaip susideda pats baldas. Kerpant naują medžiagą palikite kelis gerus papildomus centimetrus šonuose. Naują medžiagą pritvirtinkite kabėmis, vietomis ant audinio uždedant kartono juosteles (ant jų kabės tvirčiau prilaikys gobeleną, neleis jam slankioti ar tampytis), tačiau kartoną naudokite tik nematomose vietose, pvz. baldo apačioje.

Visgi savo rankomis restauruoti visų baldų  namuose gali būti per sudėtinga ar net rizikinga. Darbą su oda, senoviniais ar antikvariniais baldais verta palikti šios srities profesionalams. Minkštų baldų restauravimas atliekamas kruopščiai ir greitai, tad atiduokite šias nedideles plastines namų operacijas į specialistų rankas. Taip ne tik jūs, bet ir jūsų svečiai galės džiaugtis gražiais namais.

Viena mintis apie „Minkštų baldų restauravimas namuose“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *