Kaip taupyti energiją šildant namus?

Labai dažnai energijos taupymas yra siejamas tik su namų šildymo sistema, jos efektyvumu ir namo šilumine varža. Tačiau tai nėra visiškai teisinga, kadangi energijos taupymas yra aktualus net ir naujausios statybos A ir aukštesnės klasės namams. Tiesą sakant šiems namams jis itin aktualus, būtent siekiant atitikti šią numatytą energinio naudingumo klasę.

Kaip žinia, iki šiol natūralus vėdinimas buvo įprasta praktika ir daugeliui tai nekelia jokių sunkumų ar trikdžių. Tačiau kalbant apie aukštos klasės namus, kurie yra itin šilti ir sandarūs, toks vėdinimo būtinas ne tik neefektyvus, bet ir netinkamas. Visų pirma, jis negali užtikrinti pastovaus ir tinkamo oro srautų pasikeitimo, o antra – tokiu būdu yra prarandamas šildymo efektyvumas. Todėl čia būtina rekuperacinė sistema.

Nemanykite, kad tai tiesiog dar viena madinga sistema, kuri neša pelną jos gamintojams. Ji iš tiesų yra būtina, norint ne tik užtikrinti reguliarų vėdinimą, bet ir padeda taupyti šilumos energiją. O tai yra vienas iš pagrindinių šiuolaikinių namų kriterijų, leidžiantis pasiekti numatytą pastato energinę klasę.

Kyla klausimas, kaip veikia rekuperacinė sistema ir kaip ji gali padėti taupyti? Tame yra paprastas, bet esminis dalykas. Natūralus namų vėdinimas vyksta per pravirus langus ar specialiai įrengtas orlaides. Tai reiškia, kad oras iš lauko patenka tiesiogiai į namus tokios temperatūros, kokia tuo metu yra lauke. Kaip žinia, mūsų klimato sąlygos nenuspėjamos ir žiemą neretai temperatūra būna ir žemiau 15 ar net 20 laipsnių.

Tokiu būdu į namus patekęs lauko oras atvėsina namuose esantį orą, o kad būtų pasiekta numatyta temperatūra, reikalinga papildoma šilumos energija. Tuo tarpu rekuperatorius paduodamas lauko orą, jį pašildo ir tai yra esminis kriterijus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *