Greitieji kreditai laiptinėse nesimėto

greitieji kreditaiGreitųjų kreditų bendrovės Lietuvoje kopia į populiarumo viršūne. Pasirodo, pastarieji metai smulkiojo kreditavimo bendrovėms itin sėkmingi. Žmonės pagaliau atsikratė mitų ir baimių, susijusių su skolinimu, o atsakingo skolinimosi politika duoda dar geresnių rezultatų. Visgi, populiarėjantys greitieji kreditai paskatino ir naujas ne itin legalaus verslo Lietuvoje apraiškas.

Tai kreditai iš privačių kreditorių. Kitaip sakant nelegalios paskolos. Gal jau ir Jūs pastebėjote, jog internete gausu skelbimų, siūlančių pasiskolinti greitai ir be jokio užstato. Be to, pinigėliai bus išmokami grynais, o teisę į paskolą gali net ir patvarių pajamų neturintys žmonės. Panašių skelbimų su užrašu, jog teikiamos greitos paskolos dažnai galima prie viešojo transporto stotelių, taip pat skelbimų lentose ar net ant laiptinės durų.

Labai svarbu žino, jog tokio tipo skelbimai tikrai nėra greitųjų kreditų bendrovių reklama. Dažniausiai tai pavieniai asmenys, norintys iš pinigų skolinimo uždirbti gerus pinigus.

Kodėl verta saugotis?

Taip jau yra, kad greitai ir patogiai gauti pinigų labai vilioja, todėl net ir ant laiptinės durų pamačius skelbimą, kad štai taip greitai suteikiami greitieji kreditai, susilaikyti sudėtingoje finansinėje situacijoje sunku. Tačiau atminkite, kad pasiskolinus tokiu būdu, tikėtina, jog pinigus Jums paskolins fizinis žmogus, o ne įmonė.

Kuo tai blogai?

Lietuvoje visi kredito davėjai, tokie kaip bankai, greitųjų paskolų bendrovės ar lizingo įmonės yra registruojamos į oficialų kredito davėjų sąrašą ir kontroliuojamos valstybinių institucijų. Šios įmonės privalo veikti pagal keliamus reikalavimus ir paisyti Lietuvos Respublikos įstatymų. Tuo tarpu žmogus, skolinantis pinigus be jokių sutarčių, nesuteikia jokios garantijos. Tai reiškia, jog jis gali reikalauti itin didelių palūkanų už paskolą, be to, pinigus paprašyti grąžinti kada panorėjęs. Be to, labai dažnai tokio tipo paskolos suteikiamos be jokių oficialumų. Tai reiškia, jog net ir nukentėję ar apgauti savo išsirinkto kreditoriaus neturėtumėte teisės kreiptis į jokias institucijas reikalauti pagalbos.

Tuo tarpu greitieji kreditai, suteikiami oficialių bendrovių yra ne tik reali finansinė pagalba sunkiu metu, bet ir užtikrina saugumas. Pasirašę sutartį su kreditoriumi susipažįstate su vienas kito pareigomis, o iškilus nesklandumams ar konfliktui, teisybės galite reikalauti atitinkamose institucijose.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *