Fasadų šiltinimas – naudinga informacija

Fasadų šiltinimas – vienas iš esminių statybos ir renovacijos darbų. Šiame straipsnyje pateiksime naudingos informacijos, kurią turėtų žinoti visi namų savininkai, besiruošiantys apšiltinti savo namų fasadus.

fasado siltinimas

Kas geriau – vata ar polistirolis?

Esminis klausimas šioje srityje yra pasirinkimas tarp mineralinės arba ekovatos ir polistirolio. Vata – natūralus produktas, gaminamas iš mineralų arba celiuliozės (ekovata). Tuo tarpu putų polistirolas – cheminis produktas, daugiausiai gaminamas iš plastiko. Jei namas turi būti ekologiškas, apie polistirolą galite iš karto pamiršti. Kainos atžvilgiu polistirolas kol kas yra pigesnė alternatyva, tačiau ne visuomet.

Vienareikšmiškai atsakyti, kas geriau – neįmanoma. Priežastis labai paprasta – reikia žiūrėti į statybos sprendimus. Jei namas ne ką tik pastatytas, jis renovuojamas, greičiausiai prireiks abiejų technologijų, tad kils tik kiti klausimai – plokštės ar putos? Naujos statybos namams fasadų šiltinimas yra paprastesnis, nes dažniausiai pasirenkamas išorinio fasado šiltinimas vata. Termovata – putų pavidalo medžiaga, kurios papurškus, ji plečiasi ir sandariai užpildo visas ertmes. Vata yra atspari didelėms temperatūroms, todėl nedegi, priešingai nei polistirenas, kuris pradegti gali ir nuo šalimais veikiančio kampinio šlifuoklio žiežirbų. Atitinkamai izoliavus, putų polistirolis – puiki apšiltinimo priemonė, ypač, kai dabar atsiranda plonesni lakštai, gebantys išlaikyti geras izoliacines savybes.

Tai plokštės ar putos?..

Šioje vietoje daugelis namų savininkų susiduria ir su kainos dilema. Purškiamos masės kaina yra kur kas didesnė, nei jau pagamintų plokščių montavimo. Kodėl? Plokštes pasiryžta dėti ir nelabai patyrę meistrai, ar net patys namų šeimininkai, o dėl to nukenčia kokybė, nes darbas dažniausiai padaromas atmestinai, nepastebint elementarių klaidų. Jos vėliau kainuoja kur kas daugiau, tačiau ši kaina nevertinama… Putas gali pūsti tik profesionalai su profesionalia įranga ir net specialiais rūbais, bei apsaugos priemonėmis. Tokiu būdu neišeina sutaupyti nei darbo, nei medžiagų sąskaita. Juo labiau, kad galutinė kaina ne visada būna aiški (skiriasi storesnėse ertmėse purškiamos vatos kiekis, o tai kainą padidina.). Akivaizdu, kad putos yra efektyvesnis būdas, kai norima padaryti iš tiesų šiltus namus. Kadangi naujai statomiems namams keliami aukšti energetinės klasės reikalavimai, šis būdas šiuo metu yra „ant bangos“. Pigiau kloti plokštes, bet efektyviau – purkšti.

Technologinės naujovės

Fasadų šiltinimas tobulėja kiekvienais metais. Viena iš labiausiai paplitusių naujovių – ekovata. Jau keletą metų ši technologija pinga, tačiau ieškoma būdų, kaip dar labiau ją atpiginti, kad ji būtų prieinama visiems.

Pastebimos ir naujos technologijos – ant vatos dedama šilumą atspindinti plėvelė – folija. Kol kas tai eksperimentinė technologija, kuriai dar reikalingas laiko patikrinimas, nes ji turi du didelius minusus: slopina radijo signalus (gali trikti mobilusis ryšys namuose) ir nėra aišku, kaip šilumos atspindėjimas veikia po keleto metų, kai plėvelė natūraliai susidėvi.

Termoizoliaciniai dažai – dar viena nauja technologija, kuriai reikia prasiskinti kelią į Lietuvos statybos rinką. Naujų technologijų yra ir daugiau, tačiau fasado šiltinimas ir jo specialistai labiau linkę remtis klasikinėmis technologijomis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *