Evakuacijos saugumo prevencija

evakuacijos zenklas

Evakuacijos saugumo prevencija yra vykdoma viešose ir privačiose įstaigose siekiant įvertinti darbuotojų parengtį esant ekstremalioms situacijoms. Dažniausiai tokie patikrinimai yra vykdomi imituojant gaisro atvejus, stebimas darbuotojų pasirengimas ir elgsena, atliekami vertinimai įvykus patikrinimams ir vykdomi mokymai analizuojant elgsenos bei stresinių situacijų valdymo klaidas.

Kaip tai veikia?

Mūsų pažangi įranga puikiai tinka ne tik tikrinti stogų bei vidaus erdvių sandarumą, bet ir padėti vykdyti evakuacijos saugumo patikrinimus darželiuose, mokyklose, universitetuose, komercinėse bei valstybinėse įstaigose, pramoninėse gamyklose, sandėliuose bei kitose institucijose, kur gaisro pavojus yra realus. Naudojant sveikatai ir aplinkai draugišką dūmų uždangą yra sukuriama gaisro simuliacija atkuriant realų matomumą, esantį gaisro metu. Dūmai yra paduodami tam tikroje vietoje imituojant gaisro židinį ir nuspėjant ugnies židinio plitimo kryptį, vėliau esama pastato ir patalpų oro cirkuliacija atlieka tolimesnį darbą paskirstydama dūmus po patalpas lygiai taip pat, kaip ir tikro gaisro atveju.

Tokių situacijų kūrimas padeda atskleisti:

  • Silpnąsias darbuotojų ekstremalių situacijų parengties vietas;
  • Kaip darbuotojai yra pasiruošę valdyti situacijas esant nepalankioms sąlygomis;
  • Kaip esant blogam matomumui yra randamas išėjimas iš patalpų;
  • Kaip darbuotojai dirbantys pastate yra įsisavinę evakuacijos planą;
  • Kuria kryptimi reikia vykdyti darbuotojų edukaciją saugumo ir evakuacijos klausimais;
  • Kaip veikia avariniai išėjimai iš pastato;
  • Ar evakuacijos planai atitinka pastato išplanavimą;
  • Darbuotojų reakciją kritinėmis situacijomis;
  • Auklėtojų, mokytojų bei dėstytojų parengtį išvedant mokinius arba studentus iš mokymo įstaigų.

Psichologai teigia, kad geriausiai žmogus atsiskleidžia esant nepalankioms, netikėtoms ir netgi stresinėmis situacijomis, todėl dūmų simuliacija pastatuose yra veiksmingas būdas patikrinti ne tik darbuotojų saugos parengtį, bet ir jų psichologinę pusiausvyrą, susidorojimu su stresinėmis situacijomis, nepasidavimu panikai ir “bandos jausmui”. Kiekvienas žmogus ekstremalias situacijas priima individualiai, todėl tik dūmų uždangos pagalba galima imituoti realias situacijas ir pamatyti žmonių reakcijas ir veiksmus esant tokiomis aplinkybėmis.

Mūsų dūmų uždanga visiškai nekenkia sveikatai ir aplinkai. Dūmų testo technologija buvo išrasta vakarų Europoje ir iki šiol yra sėkmingai naudojama skandinavijoje ir vakarų Europos šalyse. Pirminė dūmų testo funkcija buvo maksimaliai suefektyvinti stogų remonto darbus ir greitai nustatyti problemines stogo vietas taupant laika bei resursus. Vėliau dūmų testas buvo pradėtas taikyti tikrinant vamzdynų ir komunikacinių tinklų sandarumą, ventiliacijų sistemas, rezervuarus bei kitas ertmes. Šiandien dūmų testo panaudojimas yra neribotas ir padeda situacijose, kur žmogui priėjimas yra ribotas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *