Autonominės saulės elektrinės

sauls elektrine 

Autonominės elektrinės saulės energiją paverčia elektra, kuri naudojama šeimos reikmėms, namo šildymui ar elektromobiliui įkrauti. Tokios jėgainės gamina švarią energiją ir tausoja aplinką, mažina šiltnamio efektą sukeliančių CO2 dujų išmetimo kiekį.

Investicija į saulės energiją yra naudinga ir dėl nuolat kylančių elektros kainų. Nuo 2020 metų elektros tarifas buitiniams vartotojams padidėjo net 14,7 procento, ateityje jis tik didės.

Saulės elektrinės yra autonominės, hibridinės ir su dvipuse apskaita. Pastarųjų gaminamos elektros perviršius saugomas tinkluose. Apsiniaukusiomis dienomis, naktį ir šaltuoju metų periodu, kai jėgainė nepagamina reikiamo kiekio energijos, anksčiau pagamintos elektros perteklius susigrąžinamas iš tinklų, už tam tikrą mokestį.

Energijos perviršį kaupia saulės baterijos

Autonominė jėgainė gali gaminti elektrą ir pati ją kaupti baterijose (akumuliatoriuose), todėl ji yra nepriklausoma nuo elektros tinklų.

Tokią jėgainę sudaro:

  1. Moduliai
  2. Saulės baterijos
  3. Inverteriai
  4. Montavimo konstrukcijos

Paskaičiavus, kiek elektros yra sunaudojama, parenkama atitinkamo dydžio saulės elektrinė. Kokio galingumo reikalinga jėgainė, galima sužinoti kreipiantis į „Saulės grąža“ specialistus. Jie patars, kokius modulius rinktis, kokio galingumo reikalinga elektrinė, su dvipuse apskaita ar autonominė jėgainė būtų geresnė investicija.

Kaip veikia autonominė saulės elektrinė?

Tokia elektrinė gali būti montuojama ant žemės arba ant stogo. Ji yra visiškai nepriklausoma nuo elektros tinklų, todėl nereikia mokėti energijos pasaugojimo mokesčio. Dieną ir saulėtomis dienomis pagamintą perteklių kaupia saulės baterijos, o kai elektrinė nepagamina reikiamą kiekį elektros, ji susigrąžinama iš baterijų. Šios elektrinės didžiausias privalumas, nepriklausymas nuo tinklų, tačiau ji turi trūkumą – didelę kainą. Brangiausia jėgainės dalis yra saulės baterijos. Dažniausiai toks sprendimas pasirenkamas, kai nėra galimybės atvesti elektros energijos įvado iki vartojimo taško.

Pateikus prašymą, galima gauti apie 30 procentų paramą iš APVA jėgainių įrengimui. Žmonės, norintys tapti elektros energijos gamintojais, turi galimybę rinktis elektrinę su saulės baterijomis, su dvipuse apskaita, nuotolinę. Nuotolinė jėgainė statoma elektrinių parke, o jos energiją galima naudoti savo bute. Šis variantas yra geras sprendimas, kai nėra žemės ar nuosavo namo stogo.

 

 

 

 

 

Viena mintis apie „Autonominės saulės elektrinės“

  1. Sveiki ar galima pas jus nusipirkti 1ar2kw elektrine reikia vasarnamiui kad šaldituvas veiktu ir tv pajungt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *