Ar akmens vata yra kenksminga? Taip, bet…

akmens vata
Akmens vata jau seniai yra populiari terpė auginti hidroponinius vaisius, daržoves ir žoleles. Tačiau aš ketinu iškelti bylą prieš akmens vatą ir išsiaiškinti, kodėl daugiau niekada neturėtumėte naudoti akmens vatos, nes akmens vata yra kenksminga.

Šis įrašas pastaruoju metu sulaukia daug dėmesio, todėl jis yra atnaujinamas, kad jame būtų daugiau informacijos. Aš cituoju studijas ir jokiu būdu nesieju su jokia konkrečia įmone – šiame įraše kalbu apie mineralinę vatą kaip augančią terpę.

Jei norite geresnių alternatyvų akmens vatai, perskaitykite mano hidroponinės terpės vadovą.

Tai nėra ekologiška

Akmens vata nėra gerai įvertinta aplinkosaugos skalėje. Tai nėra natūrali medžiaga. Gamintojai naudoja kompozicinę kreidą ir uolieną, tada jas įkaitina iki maždaug 3000 laipsnių pagal Farenheito laipsnį. Tada per jį pučia oro srautas, gaunantis ypač plonus akmeninės medžiagos pluoštus. Kai stygos išpūstos, jos susilieja ir sudaro medžiagą, kurią matote pardavinėjant vietinėje hidroponikos parduotuvėje.

Iš esmės jie imasi dviejų 100% natūralių medžiagų (kreidos ir uolienos) ir paverčia jas hibridine medžiaga, kuri išliks tokia forma amžinai. Kai išmesite seną akmens vatą, ji sėdės sąvartyne, kaip ir atrodo ilgą, ILGĄ laiką. Jei visiškai reikalaujate jo naudoti, pabandykite išsaugoti akmens vatą tarp auginimo sezonų ir pakartotinai naudoti.

Būti aplinkui nėra sveika
Akmens vata ne tik kenksminga aplinkai – ji taip pat gali pakenkti jūsų sveikatai. Naujuose blokuose gali būti daug dulkių ir birių pluoštų, kurie gali patekti į jūsų akis, burną, odą ir plaučius. Tai panašu į asbestą ta prasme, kad maži pluoštai gali patekti į jūsų plaučius, jei su juo daug dirbate. Tai gali būti ne taip toksiška kaip asbestas, tačiau kodėl rizikuoti? Ne tai, su kuo norėčiau žaisti, jei to neturiu – yra daugybė kitų hidroponinių laikmenų pasirinkimų! Jei naudojate akmens vatą, dirbdami su ja turėtumėte naudoti kaukę, akinius ir pirštines, kad apsisaugotumėte.

Štai 2002 m. Atliktas žmogaus sukurtų mineralinių pluoštų tyrimas:

Tarptautinė vėžio tyrimų agentūra (IARC) 2002 m. Spalio mėn. Apžvelgė žmogaus sukurtų mineralinių pluoštų kancerogeniškumą. IARC monografijos darbo grupė padarė išvadą, kad tik biologiškai atsparios medžiagos, IARC klasifikuojamos kaip „galbūt kancerogeninės žmonėms“ (2B grupė). . Tai apima ugniai atsparius keraminius pluoštus, kurie pramoniniu būdu naudojami kaip izoliacija aukštoje temperatūroje, pavyzdžiui, aukštakrosnėse, ir tam tikras specialios paskirties stiklo vatas, nenaudojamas kaip izoliacinės medžiagos.

Svarbi dalis:

Priešingai, dažniausiai naudojamos stiklo pluošto vatos, įskaitant izoliacinę stiklo vatą, akmens vatą ir šlakų vilną, laikomos „neklasifikuojamomis pagal kancerogeniškumą žmonėms“ (3 grupė). – Vikipedijos straipsnis apie mineralinės vatos saugą

Pastaba apie IARC tyrimą:

Kai kurie izoliacinių gaminių gamintojai minėjo šį kiekį, pateikdami klaidingus teiginius, kad „IARC mokslininkai patvirtina mineralinės vatos izoliacijos saugumą“. Šie teiginiai yra tiesiog melagingi. Šio tūrio išvados nėra kancerogeniškumo ar bendro saugumo nustatymas.

Tai reiškia, kad atlikus tyrimą nepavyko nustatyti, ar šios mineralinės vatos sukėlė vėžį, ar ne. Vėlgi, mano pradinis punktas: kodėl nerimauti, kai yra geresnių variantų?

Jis turi natūraliai aukštą pH

Jei naudosite akmens vatą tiesiai iš pakuotės, greičiausiai turėsite problemų, kai į medžiagą pasodinsite sėklas ar sodinukus. Jo pH yra daug didesnis nei kitų terpių, todėl jį reikia apdoroti, kad būtų galima saugiai naudoti su augalais. Tai ne tik erzina ir vargina, bet ir sulėtina visą jūsų procesą ir užkerta kelią jūsų vis didėjančioms pastangoms. Net kai teisingai nustatote pH, jis gali svyruoti daug daugiau nei kitų rūšių auginimo terpė. Turėsite stebėti savo akmens vatos pH lygį kaip vanagas, kad įsitikintumėte, jog jūsų šaknys nėra užsikimšusios. Paskutinis dalykas, kurio norite, yra tas, kad jūsų laikmena iš tikrųjų sulėtintų jūsų augalo augimą, o ne paspartintų.

Viena mintis apie „Ar akmens vata yra kenksminga? Taip, bet…“

  1. As dirbu statybose moduliniu namu . Juos statom dideliame angare be vintiliacijos as dirbu puse metu man per ta laikotarpi mazdaug po 3menesiu darbo pirma karta truko plauciu olveole siandien dienai jau sueina puse metu kaip dirbu ir man trecia.karta plyso plauciu olveoles as daugiausia dirbu su akmens vata as manau kad as be kaukes dirbant prisikvepavau i plaucius dulkiu del to plauciai plysta ar tai gali but tiesa?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *