CategoryNamas

Kodėl verta rinktis saulės energiją?

saulės elektrinė

Švariausia ir niekad nesibaigianti elektros energija, kuri beveik nieko nekainuoja? Taip, tokia galimybė egzistuoja jau seniai ir jūs galite ja pasinaudoti. Saulės energija yra puiki alternatyva visoms kitoms elektros gamybos rūšims. Saulės elektrinę vos per kelias savaites be didelio vargo ir sąlyginai mažomis investicijomis įsirengsite savo namuose.

Saulės energija elektros gamybai buvo pradėta plačiau naudoti praėjusio amžiaus antroje pusėje. Iki tol pasaulis ieškojo būdų, kaip pagaminti kuo daugiau elektros energijos kuo mažesniais kaštais. Populiariausios elektrinės buvo šiluminės jėgainės, kuriose deginant kurą gaunama šiluma, kuri suka garo variklį. Variklyje energija paverčiama mechanine, o generatorius šią energiją transformuoja į elektros energiją. Tokios jėgainės paprastai naudoja iškastinį kurą, kuris smarkiai teršia aplinką ir prisideda prie žemės resursų naudojimo. Pastaruosius dešimtmečius šiluminės elektrinės vis dažniau varomos biokuru. Tai – gerokai aplinkai draugiškesnis sprendimas. Kaip ir hidroelektrinės, kurios yra taip pat daug efektyvesnis ir mažiau taršus elektros gamybos būdas. Tokios elektrinėse variklį suka ne šiluma, o krentančio vandens jėga, kuri verčiama elektros energija. Hidroelektrinėms reikalingas vandens nuolydis ir jo paleidimo bei stabdymo sistema, tad tokios elektrinės yra statomos prie didesnių upių. Panašiu principu veikia ir potvynių bei bangų elektrinės, kuriose naudojamasi natūraliu jūros bangavimu arba itin ryškiais potvyniais ir atoslūgiais. Šios elektrinės paprastai įrengiamos pajūrio regionuose. Greta ežerų, marių ir kitų uždarų vandens telkinių galima įrengti hidroakumuliacines elektrines, kuriose greta elektros turbinos veikia ir siurblys, pumpuojantis vandenį iš apatinio baseino į aukštutinį ir taip palaikantis vandens lygį, reikalingą elektros energijos gamybai. Tokios elektrinės yra mažiau priklausomos nuo sausrų ir potvynių periodų, tačiau šiek tiek šildo vandens telkinio temperatūrą, todėl joms reikalingas reguliavimas ir stebėjimas. Žinoma, negalime nepaminėti ir atominių elektrinių, kuriose elektros energija gaunama dalijantis atomų branduoliams. Lietuvoje ilgus metus veikė Ignalinos atominė elektrinė, kuri gamindavo elektros energiją visai šaliai, tačiau laikantis Europos sąjungos direktyvų Ignalinos atominė elektrinė buvo uždaryta. Atominė energetika laikoma pačia pavojingiausia elektros gamybos rūšimi, todėl vakarietiškas pasaulis ieško alternatyvų ne tik jai, bet ir kitiems elektros gamybos būdams.

Atsigręžta į atsinaujinančius bei nuolatinius elektros energijos šaltinius – vėjo bei saulės energetiką – kurios visiškai neteršia aplinkos. Vėjo elektrinės yra aktualesnės vėjuotuose pajūrio regionuose. Ne vieną vėjo jėgainę išvysime ir Vakarų Lietuvoje. Tuo tarpu saulės energija vienoda ir prie jūros, ir mieste ar kaime. Saulės elektrinės yra alternatyva, kuria galima pasinaudoti bet kurioje Lietuvos vietoje, bet kokio dydžio užmojams – ar statant didelio ploto ir galingumo saulės jėgainę, ar siekiant patenkinti vos penkiasdešimties kvadratų buto elektros poreikius.

Laiptinės durys pigiau. Kur jas rasti?

durys

Geros laiptinės durys turi atitikti labai daug skirtingų reikalavimų, tad siūlome nepamiršti, kad kuo daugiau skirtingo tipo durų įvertinsite – tuo tikresnis galite būti, kad galiausiai rasite duris atitinkančias Jūsų poreikius.

Internete siūlomos ne tik laiptinės, tačiau ir rūsio durys bei visos kitos, kurios pritaikytos gana prastam orui, tad puikiai atrodo ir nesumažina savo funkcionalumo net ir tokiu atveju, kai oras lauke yra blogas. Taip pat siūlome nepamiršti, kad laiptinės durys, kaip ir visos kitos, turi būti labai tvirtos, tad tik tokiu atveju apskaitai bus juntama nauda ir galėsite džiaugtis, kad paskirta investicija atsiperka.

Ieškome geriausių durų internete

Geriausias būdas rasti tai, ko Jums reikia – ieškoti internete. Daugelis žmonių labai vertina pirkimo internetu galimybes ir būtent jomis pasinaudoti mes Jums ir siūlome. Kodėl rūsio durys, visos kitos durys dažniausiai perkamos internetu?

 1. Labiausiai vertinama tai, kad internete yra paprasčiau pamatyti akcijas ir duris įsigyti pigiau.
 2. Dažniausiai internete apskritai produkcija yra pigesnė.
 3. Kur kas paprasčiau pamatyti plačia durų pasiūlą.
 4. Internete galima rasti daug patarimų.
 5. Taip pat reikia įvertinti ir tai, kad internete konsultuoja profesionalai online būdu.
 6. Taip pat reikia įvertinti, ar galima prekės grąžinimo galimybė. Dažniausiai ji yra suteikiama.

Pirkti internetu verta dėl daugelio priežasčių. Tačiau svarbiausia yra rasti patikimas prekybos vietas, kuriose produkcija tikrai bus gera. Tokia, kokios tikimasi arba net ir dar geresnė.

Akcijos ir nuolaidos

Pats geriausias būdas įsigyti kokybiškas duris, tačiau per daug už jas nepermokėti – pirkti internetu, kadangi ten galima paprasčiau pamatyti akcijas ir nuolaidas, kurios leidžia rasti tai, ko reikia. Svarbiausia, kad akcijos nesumažina pačių durų kokybės, tad tai puikus pasirinkimas tokiu atveju, kai taupote.

Žinoma, perkant su akcija reikia detaliau išsiaiškinti – kodėl ta akcija yra skelbiama. Kai kuriais atvejais laiptinės durys gali būti su brokais ir tokiu atveju jos parduodamos pigiau. Taip pat dažniausiai jau ir pačioje akcijoje yra skelbiama, kad tai galimybė įsigyti duris pigiau, kadangi jos yra su gedimais. Visgi, ne visai tai pamato, o vėliau ir pergyvena, kad daiktas ne toks kokybiškas, kokio tikėjosi. Taigi, pamatę akcijos ženklą taip pat susižinokite – kokia yra jo priežastis.

Kuo ypatingos laiptinės durys?

Jeigu reikalingos durys laiptinei, tokiu atveju būtent ir reikia rinktis duris, kurios yra skirtos jai. Paprasčiausiai skirtingoms erdvėms skirta ir atitinkama produkcija, kurui geriausiai pritaikyta konkrečiai erdvei. Juk laiptinės durys labai dažnai varstomos, jos dažniausiai turi sąlytį su blogu oru, tad geriausias pasirinkimas yra metalinės durys. Jos ne tik labai tvirtos, tačiau daugelis nustemba, kad ir gana gerai atrodo.

Geriausių durų pasirinkimas

Kadangi šiuo metu durų pasirinkimas labai platus  – siūlome neskubėti. Rinkitės tokias, kurio pasižymi funkcionalumui pagal jūsų poreikius. Taip pat atsiminkite, kad geriausia skirti kiek didesnę investiciją, tik jeigu tai garantuoja geresnę kokybę. Mokėdami pigiai galite permokėti.

Net ir pigiau kainuojančios laiptinės durys gali būti ir tikrai yra labai geras pasirinkimas, kuris leis Jums jaustis ramiai, kad įsigyta produkcija pilnai patenkins Jūsų poreikius. Svarbiausia visada pasitarti su profesionalais, kurie dažniausiai įvertin žmonių poreikius pateikia rekomendacijas ir leidžia džiaugtis geriausiomis durimis, kurios tinka ne tik laiptinei, tačiau  ir kitoms patalpoms, kurioms reikia daugiau saugumo.

 

Kas yra saulės energija ir kaip veikia saulės kolektoriai?

Saulės kolektoriai veikia surinkdami saulės energiją ir paversdami ją elektra, jūsų namams ar verslui.

Mūsų saulė yra natūralus branduolinis reaktorius. Ji išskiria mažus elektromagnetinius lauko kvantus, vadinamus fotonais, kurie į žemę atkeliauja maždaug per 8,5 minutes. Teoriškai kas valandą, pakankamai fotonų paveikia mūsų planetą ir sukuria pakankamai saulės energijos, kad patenkintų pasaulinius energijos poreikius visiems metams.

schemaŠiuo metu fotovoltinė energija sudaro tik penkis dešimtadalius vieno procento visos JAV sunaudojamos energijos. Tačiau saulės energijos technologijos tobulėja, o sunaudojimo išlaidos sparčiai mažėja, todėl auga mūsų galimybės panaudoti saulės energiją plačiau ir ekonomiškiau.

2017 m. Tarptautinės energetikos agentūros ataskaita rodo, kad saulės energija tapo greičiausiai pasaulyje augančiu energijos šaltiniu – pirmą kartą, saulės energijos augimas viršijo visų kitų degalų augimą.

Kaip veikia saulės baterijos?

Kai fotonai pataiko į saulės elementą, jie numuša elektronus, atsilaisvinančius nuo savo atomų. Jei laidininkai yra pritvirtinti prie teigiamų ir neigiamų pusių, tai sudaro elektros grandinę. Kai elektronai teka per tokią grandinę, jie gamina elektrą. Keli elementai sudaro saulės skydelį, o kelis skydelius (modulius) galima sujungti kartu, kad būtų sudarytas saulės kolektorius. Kuo daugiau plokščių galėsite naudoti, tuo daugiau energijos galite tikėtis sugeneruoti.

Iš ko pagamintos saulės baterijos?

Fotoelektrinės saulės baterijos yra sudarytos iš daugelio saulės elementų. Saulės elementai yra pagaminti iš silicio. Jie sukonstruoti su teigiamu ir neigiamu sluoksniu, kurie kartu sukuria elektrinį lauką, visai kaip akumuliatoriuje.

Kaip saulės baterijos generuoja elektrą?

(FE) saulės baterijos generuoja nuolatinės srovės elektrą. Esant nuolatinėms elektros energijoms, elektronai teka viena kryptimi aplink grandinę. Šis pavyzdys rodo akumuliatorių, maitinantį lemputę. Elektronai juda iš neigiamos akumuliatoriaus pusės per lempą ir grįžta į teigiamą akumuliatoriaus pusę.

Kaip veikia saulės kolektorių sistema?

 

Pirmiausiai saulės spinduliai patenka ant stogo. Plokštės konvertuoja energiją į nuolatinę srovę, kuri teka į keitiklį. Inverteris paverčia elektros energiją iš nuolatinės srovės į kintamąją energiją, kurią vėliau galite naudoti savo namams maitinti. Tai efektyvu ir paprasta.

 

Tačiau, kas nutinka, jei nesate namuose ir nesinaudojate elektros energiją, kurią saulės baterijos gamina kiekvieną saulėtą dieną? Arba, kas nutiks naktį, kai jūsų saulės sistema negamina energijos?

 

Įprastai į tinklą sujungta (FE) sistema saulėtomis valandomis dažnai gamina daugiau energijos, nei tuo metu reikia. Tokiu atveju, energijos perteklius tiekiamas atgal į tinklą, klientas gauna kreditą už pagamintos energijos perteklių ir jį galės naudoti pasiemęs iš įprasto tinklo naktį arba debesuotomis dienomis.

 

 

https://energobalt.lt

 

Bentonito hidroizoliacija – tvariems namams

betonasŠiuolaikinės technologijos suteikia galimybę pasistatyti tokius namus, kurie būtų ne tik gražūs bei funkcionalūs, tačiau ir ilgaamžiai. Statybų sektoriuje atsiranda vis daugiau medžiagų, kurios skirtos pastatų apšildymui, juolab, papildomam tvarumui, tad tik su jomis susipažinus bei įvertinus skirtingus variantus galite jausis užtikrintas radęs geriausią.

Bentonito hidroizoliacija yra viena tų inovatyvių galimybių, kuri skirta apsaugo bet kokio tipo pastatus nuo per didelės drėgmės. Tai užtikrina ne tik žmonių, kurie bus pastate, komfortą, tačiau tuo pačiu ir ilgaamžiškumą. Natūralu, kad statant pastatus bei kitus objektus tikimasi, kad jie kuo ilgiau tarnaus. O įsigijus kokybiškas priemones, kurios yra atsparios aplinkos dirgikliams – galite jaustis visiškai tikras dėl kokybės.

Savaime užsitaisanti hidroizoliacija yra puikus pasirinkimas skirtingoms vietoms apsaugoti. Kam ji dažniausiai yra naudojama?

 • Žinoma, apsauga nuo drėgmės yra reikalinga tokiu atveju, kai tvarkomi pamatai.
 • Taip pat tokiu atveju, kai statomi skirtingo pobūdžio ir tuo pačiu įvairios paskirties rezervuarai.
 • Žinoma, jie labai plačiai naudojami ir baseinams.
 • Nuo drėgmės apsaugoti medžiaga naudojama ir požeminiams garažams. Papildomai apsauga nuo drėgmės juose yra būtina.
 • Bentonito hidroizoliacija naudojami tunelių statybose. Taip užtikrinamas jų ilgaamžiškumas.
 • Skirtingo pobūdžio stogams. Suteikiama daugiau apsaugos ir tipo pačiu džiaugiamasi kur kas ilgaamžiškesniu namu.
 • Nuo drėgmės apsaugoti jie naudojami grindims.
 • Taip pat, rūsiuose.

Bentonito hidroizoliacija naudojama tiek horizontaliems, tiek vertikaliems paviršiams, tad tai jai suteikia daugiau funkcionalumo ir statybų pramonėje tai yra nepamainomas pasirinkimas skirtingo pobūdžio darbams atlikti. Juolab, savaime užsitaisanti hidroizoliacija yra labai įvairi ir pasilyginus skirtingus variantus galite rasti tai, kas Jums labiausiai tinka. Perkant tokio tipo medžiagas pirmą kartą – siūlome pasitarti su pardavėjais, kurie įvertinę Jūsų poreikius pateiks rekomendacijas ir padės rasti tai, kas Jums labiausiai tinka. Taip pat siūlome pirkti internetu, kadangi naudojantis įvairiais filtrais pavyks kur kas paprasčiau palyginti skirtingus variantus ir rasti tai, kas Jums labiausiai tinka ir geriausiai atitinka poreikius.

 

Ar akmens vata yra kenksminga? Taip, bet…

akmens vata
Akmens vata jau seniai yra populiari terpė auginti hidroponinius vaisius, daržoves ir žoleles. Tačiau aš ketinu iškelti bylą prieš akmens vatą ir išsiaiškinti, kodėl daugiau niekada neturėtumėte naudoti akmens vatos, nes akmens vata yra kenksminga.

Šis įrašas pastaruoju metu sulaukia daug dėmesio, todėl jis yra atnaujinamas, kad jame būtų daugiau informacijos. Aš cituoju studijas ir jokiu būdu nesieju su jokia konkrečia įmone – šiame įraše kalbu apie mineralinę vatą kaip augančią terpę.

Jei norite geresnių alternatyvų akmens vatai, perskaitykite mano hidroponinės terpės vadovą.

Tai nėra ekologiška

Akmens vata nėra gerai įvertinta aplinkosaugos skalėje. Tai nėra natūrali medžiaga. Gamintojai naudoja kompozicinę kreidą ir uolieną, tada jas įkaitina iki maždaug 3000 laipsnių pagal Farenheito laipsnį. Tada per jį pučia oro srautas, gaunantis ypač plonus akmeninės medžiagos pluoštus. Kai stygos išpūstos, jos susilieja ir sudaro medžiagą, kurią matote pardavinėjant vietinėje hidroponikos parduotuvėje.

Iš esmės jie imasi dviejų 100% natūralių medžiagų (kreidos ir uolienos) ir paverčia jas hibridine medžiaga, kuri išliks tokia forma amžinai. Kai išmesite seną akmens vatą, ji sėdės sąvartyne, kaip ir atrodo ilgą, ILGĄ laiką. Jei visiškai reikalaujate jo naudoti, pabandykite išsaugoti akmens vatą tarp auginimo sezonų ir pakartotinai naudoti.

Būti aplinkui nėra sveika
Akmens vata ne tik kenksminga aplinkai – ji taip pat gali pakenkti jūsų sveikatai. Naujuose blokuose gali būti daug dulkių ir birių pluoštų, kurie gali patekti į jūsų akis, burną, odą ir plaučius. Tai panašu į asbestą ta prasme, kad maži pluoštai gali patekti į jūsų plaučius, jei su juo daug dirbate. Tai gali būti ne taip toksiška kaip asbestas, tačiau kodėl rizikuoti? Ne tai, su kuo norėčiau žaisti, jei to neturiu – yra daugybė kitų hidroponinių laikmenų pasirinkimų! Jei naudojate akmens vatą, dirbdami su ja turėtumėte naudoti kaukę, akinius ir pirštines, kad apsisaugotumėte.

Štai 2002 m. Atliktas žmogaus sukurtų mineralinių pluoštų tyrimas:

Tarptautinė vėžio tyrimų agentūra (IARC) 2002 m. Spalio mėn. Apžvelgė žmogaus sukurtų mineralinių pluoštų kancerogeniškumą. IARC monografijos darbo grupė padarė išvadą, kad tik biologiškai atsparios medžiagos, IARC klasifikuojamos kaip „galbūt kancerogeninės žmonėms“ (2B grupė). . Tai apima ugniai atsparius keraminius pluoštus, kurie pramoniniu būdu naudojami kaip izoliacija aukštoje temperatūroje, pavyzdžiui, aukštakrosnėse, ir tam tikras specialios paskirties stiklo vatas, nenaudojamas kaip izoliacinės medžiagos.

Svarbi dalis:

Priešingai, dažniausiai naudojamos stiklo pluošto vatos, įskaitant izoliacinę stiklo vatą, akmens vatą ir šlakų vilną, laikomos „neklasifikuojamomis pagal kancerogeniškumą žmonėms“ (3 grupė). – Vikipedijos straipsnis apie mineralinės vatos saugą

Pastaba apie IARC tyrimą:

Kai kurie izoliacinių gaminių gamintojai minėjo šį kiekį, pateikdami klaidingus teiginius, kad „IARC mokslininkai patvirtina mineralinės vatos izoliacijos saugumą“. Šie teiginiai yra tiesiog melagingi. Šio tūrio išvados nėra kancerogeniškumo ar bendro saugumo nustatymas.

Tai reiškia, kad atlikus tyrimą nepavyko nustatyti, ar šios mineralinės vatos sukėlė vėžį, ar ne. Vėlgi, mano pradinis punktas: kodėl nerimauti, kai yra geresnių variantų?

Jis turi natūraliai aukštą pH

Jei naudosite akmens vatą tiesiai iš pakuotės, greičiausiai turėsite problemų, kai į medžiagą pasodinsite sėklas ar sodinukus. Jo pH yra daug didesnis nei kitų terpių, todėl jį reikia apdoroti, kad būtų galima saugiai naudoti su augalais. Tai ne tik erzina ir vargina, bet ir sulėtina visą jūsų procesą ir užkerta kelią jūsų vis didėjančioms pastangoms. Net kai teisingai nustatote pH, jis gali svyruoti daug daugiau nei kitų rūšių auginimo terpė. Turėsite stebėti savo akmens vatos pH lygį kaip vanagas, kad įsitikintumėte, jog jūsų šaknys nėra užsikimšusios. Paskutinis dalykas, kurio norite, yra tas, kad jūsų laikmena iš tikrųjų sulėtintų jūsų augalo augimą, o ne paspartintų.

Kaip reikia apšiltinti stogą

stogasTinkamai apšiltintas stogas tai nepaprastai svarbi jaukių namų dalis. Tik tinkamai apšiltintas ir užsandarintas stogas pagerina būsto šilumines savybes bei sumažina šildymo sąskaitas. Kadangi kiekvienas pastatas turi atitikti ne mažesnį nei A klasės energinį naudingumą, jei statote visiškai naują būstą, pasistenkite užtikrinti kuo geresnes šilumines savybes. Geras šiltinimas – tai vienintelis būdas įsitikinti, kad jūsų namuose visada bus šilta ir jauku. Tačiau ką turėtų žinoti nepatyrę namų šeimininkai pirmą kartą šiltindami stogą?

Jei norite kuo geriau apšiltinti palėpę ar šlaitinį stogą, būtinai atkreipkite dėmesį į visus, net pačius menkiausius niuansus. Geras pastato konstrukcijos pažinimas ir tinkamo vedinimo užtikrinimas padės tinkamai sudėlioti kiekvieną izoliacijos sluoksnį. Lietuvoje turime labai daug namų su mansardomis, kur izoliacinės medžiagos sluoksnis yra montuojamas tarp gegnių. Namams su šlaitiniu stogu ypač svarbi tinkamai įrengti apsauga nuo drėgmės, todėl turite įsitikinti, kad vėdinamas oras yra tarp hidroizoliacinės plėvelės bei tinkamų apsaugos nuo vėjo plokščių.

Populiariausia medžiaga šlaitinių stogų šiltinimui yra stiklo ar akmens vata. Šlaitinio stogo šiltinimas akmens vata yra nepaprastai patogus bei pagal kainos ir kokybės santykį patogus variantas. Medžiagos nedidelė kaina ir efektyvumas užkariauja daugybės namų šeimininkų širdis. Tačiau ši medžiaga taip pat turi ir savo minusų. Šiltinimas mineraline vata yra kur kas efektyvesnis, o stiklo vata gali net sukelti alergiją namiškiams. Šiltinimo medžiagų pasirinkimui didelę įtaką turi  gyvenamoji vieta, klimatas bei jūsų pageidavimai. Tinkamam apšiltinimui stiklo vata pakanka 30 centimetrų medžiagos storio, su kuriuo tinkamai atlikus šiltinimo bei sandarinimo darbus stipriai pagerinsite namų šiluminį efektyvumą.

Mineralinė vata – tai labai universali medžiaga, tinkanti ne tik stogo, bet ir sienų bei grindų apšiltinimui. Jos dėka jūsų namas gali kvėpuoti, gauna reikiamo oro ir net apsisaugo nuo žalingo drėgmės poveikio. Jei drėgmė turi lengvą prieigą prie jūsų namo konstrukcijų, jos gali imti pūti arba atsiras pelėsis, todėl tinkama apsauga yra tiesiog būtina. Tik tinkamas stogo apšiltinimas ir užsandarinimas padeda apsisaugoti nuo drėgmės. Ji negali jokiais būdais pasiekti šiltinimo medžiagą, tad norint apsaugoti mineralinę vatą nuo drėgmės, būtinai įrenkite gerą hidroizoliaciją. Labai daug namų šeimininkų, norėdami nebrangaus, tačiau labai efektyvaus apšiltinimo renkasi „Rockwool“ mineralinę akmens vatą. Ši be galo efektyvi ir universali medžiaga suteikia labai gerą šiltinimą ne tik stogui, bet ir visiems kitiems namo paviršiams. Medžiagos kokybe bei labai paprastų šiltinimo darbų ypatumais galite pasidomėti apsilankę internetinėje svetainėje Rockwool.lt . Yra ir kitos medžiagos, tokios kaip putų polistirolas ar ekovata, tačiau šie pasirinkimai nėra tokie populiarūs kaip Rockwool vata – daug lankstesnis ir patogesnis variantas kiekvienam namų šeimininkui.

 

Kokybiškas grindų šiltinimas – ką būtina žinoti?

grindysJei gyvenate nuosavame name arba bute, ko gero norite, kad tiek jums, tiek kitiems namiškiams namuose viešpataujantis klimatas būtų kuo jaukesnis ir malonesnis. Jei norime sukurti tokią aplinką, mūsų pagrindinis raktas į sėkmę – tai geras būsto apšiltinimas. Kai imamasi šiltinimo darbų, dauguma namų šeimininkų skiria visą dėmesį sienų bei stogo izoliavimui ir visai pamiršta, kaip svarbu yra tinkamai šiltinti grindis. Geras grindų šiltinimas suteikia namams daug daugiau šilumos ir jaukumo nei mes įsivaizduojame. Jei pasirūpinsite visais paviršiais ir tinkamai juos apšiltinsite, ne tik mėgausitės jaukia šiluma, bet ir sutaupysite daug pinigų. Siekiant gero šiluminio efektyvumo, kiekvienas namo paviršius yra svarbus. Tačiau ką derėtų žinoti, kad tinkamai ir kokybiškai apšiltinti namų grindis?

Jei norite kokybiškai apšiltinti savo namo grindis, būtinai susidarykite gerą darbų planą. Termoreguliatoriaus įrengimas yra labai svarbi šio proceso dalis, todėl gerai pamąstykite, kur ketinate jį įrengti. Padarę skylę sienoje įsitikinkite, kad palikote pakankamai vietos vamzdeliams ir davikliui. Prieš atliekant šiltinimo darbus, patalpos grindis privalo būti kuo lygesnės. Nelygų paviršių reikia užpilti cementine danga, todėl prieš pradedant bet kokius darbus, įsitikinkite paviršiaus lygumu. Vietas, kurių neketinate apšiltinti, pasižymėkite iš anksto, kad išvengtumėte įvairiausių nepatogumų. Termoizoliacinė medžiaga yra klojama tarp grindų bei kabelio. Išdėstymo būdą pasirinkite patys pagal savo norus bei galimybes. Jei galite sau tai leisti, išklokite medžiagą per visą paviršiaus plotą. Kitas, pigesnis variantas – tai išdėstymas pagal perimetrą, palei sienų apačią. Termoizoliacinė medžiaga užtikrins namo šilumines savybes, bet jums taip pat reikės apsaugoti paviršių nuo drėgmės, kuri yra nepaprastai žalinga, ypač požeminėms konstrukcijoms. Geriausias šios problemos sprendimas – hidroizoliuoti šiltinamą paviršių, šitaip apsaugant jį nuo puvimo bei pelėsio.

Buto bei namo grindų šiltinimo darbams dažniausiai naudojamas polistereninis putplastis bei akmens vata. Jei pastebėjote, kad šiltinamą paviršių neigiamai įtakoja šaltas oras iš išorės, šios medžiagos puikiai apsaugos jūsų grindis. Grindų šiltinimas Rockwool mineraline akmens vata ne tik apsaugos jūsų būstą nuo šalčio, bet ir suteiks jam apsaugos nuo aplinkinio triukšmo. Tai yra ypač pravartu būtų gyventojams, norintiems išvengti aplinkinio triukšmo bei netrukdyti kaimynams. Grindų šiltinimas akmens vata turi būti atliktas ant pakankamai lygaus paviršiaus. Maži neatitikimai netrukdys šiam procesui, nes montuojamos vatos plokštės lengvai prisitaikys prie šiltinamo paviršiaus ir uždengs mažyčius nelygumus. Akmens vatos tarpinė prisideda prie  garso izoliacijos, kuri padeda išvengti triukšmo. Daugiau apie grindų šiltinimą „Rockwool“ mineraline akmens vata galite sužinoti apsilankę svetainėje https://www.rockwool.lt/panaudojimas/grindys-lubos/. Tinkamai atlikę šiltinimo darbus jūs pagerinate namo šiluminį efektyvumą, suteikiate namiškiams jaukumo ir komforto bei pagerinate namo ilgaamžiškumą.

 

 

Namams ieškome kokybiškų prekių

paskola busto remontui

Namai – tai jaukumas ir buitis, interjeras ir artumas. Paprasčiau ir trumpiau tariant, tai daug dalykų. Skamba abstrakčiai? Todėl, kad būste tiek skirtingų daiktų, kiekviename kambaryje vis kitokia atmosfera. O svarbu ne tik tai, koks kilimas patiestas ant grindų ar kokios yra užuolaidos. Ne mažesnę reikšmę teikiame tam, kas yra spintose, šaldytuve… Nelengva viską įvardyti vienu žodžiu, tačiau įvairių naudingų prekių galima rasti adresu Pasaulisdelne.lt.

Apie kokybę ir apie kriterijų, dėl kurio nesiginčijama

Namams ieškome kokybiškų prekių. Pasitelkiant reklamines frazes galima kalbėti tokiais terminais kaip „aukšta kokybė“, „neįtikėtinas kainos ir kokybės santykis“, „variantas, kuris nenuvils“… Bet kasdien aktualu tikroji nauda. Jei reklamoje išgirta kava nepatiks, jos nenorėsime. Jei kieno nors įsiūlyto eterinio aliejaus kvapas nepasirodys patrauklus, iš pardavėjo lūpų sklindančios liaupsės ilgainiui nieko nebereikš, bus kone bevertės.

Žvelgiant iš kitos pusės, yra geras posakis, jog dėl skonio nesiginčijama. Jei kava nekokio skonio, ar šitai jau reikštų jos blogumą? Klausimas retorinis, bet panašu, kad kai kurių produktų kokybiškumas ir tinkamumas – gana subjektyvus.

Ne tik žodis

Namai – žodis, reiškiantis išties daug. Tai nėra vien pastatas, kurį sudaro pamatai, sienos ir stogas. Tai nėra vien statinys, suręstas iš statybinių medžiagų. Ir tai nėra vien erdvė ar tuo labiau patalpa, apsauganti nuo lietaus.

Tai kartu ir jaukumas, šeimos susibūrimas, vieta, kur tvyro teigiamos emocijos, kur norisi atsipūsti po darbų, kur malonu bendrauti, valgyti, ilsėtis, skaityti ir t. t.

Namai ir daiktai

Galima teigti, kad namuose svarbiausia ne daiktai, tačiau akivaizdu, kad jų skaičius sunkiai „įkandamas“. Jei pradėtume skaičiuoti, kiek visokių mažmožių ir didesnių dalykų esama koridoriuje, ant stalo, komodose, stalčiuose…

Be abejonės, svarbu, kad daiktai būtų kokybiški. Šiuo tikslu (ieškant kokybės) verta žvilgtelėti į Pasaulisdelne.lt asortimentą, kur siūloma daug prekių priimtinomis kainomis. O toks derinys patiks ir vertinantiems praktiškumą, ir mėgstantiems sutaupyti. O jei dar pritariate, kad apsipirkimas internetu yra patogus, tai variantas apskritai bus visapusiškai geras.

Kriterijai ir atskaitos taškas

Ieškome kokybės, svarbu praktiškumas. O jei tai kava ar saldumynai, svarbu skonis. Jei tai žuvų taukai, svarbu gerosios savybės. Jei tai drabužiai, svarbu stilius ir patogumas. Kad ir ką rinktumėmės, savybių reikšmė gali kisti, tačiau atskaitos taškas bendras – namai.

 

 

Juostiniai pamatai – kaip įrengiami ir kuo ypatingi?

namai

Ruošiantis namo statyboms, analizuojama daugybė dalykų, kurie lemia tolesnius darbus bei konstrukcijos ypatumus. Pamatų parinkimas yra ko ne pirmas iš iš tikro svarbiausias darbas. Nėra gerų ar blogų pamatų, jie parenkami priklausomai nuo namo projekto ir grunto ypatybių. Tad jei išgirdote, kad jums bus reikalingi juostiniai pamatai, štai ką apie juos turite žinoti.

Du juostinių pamatų tipai

Išskiriami du juostinių pamatų tipai:  juostiniai monolito pamatai ir juostiniai surenkami pamatai. Kuris variantas pasirenkamas priklauso tik nuo grunto ir namo apkrovos.

Mažesniam, lengvesniam namui (pvz., karkasiniam) užtenka surenkamo iš blokelių pamato, tuo tarpu didesnės apkrovos namui (pvz., mūriniam) dažniausiai reikia tvirtesnių, monolitinių pamatų. Galima sakyti, jog monolitiniai juostiniai pamatai yra tvirtesni už surenkamus iš blokelių juostinius pamatus, tačiau ne vien tvirtume esmė. Svarbu ir pamatų apkrova. Pasirinkus monolitinius pamatus karkasiniam namui, apkrova sunkiems pamatams bus per maža ir pamatai gali iškilti.

Grunto ypatybės

Juostiniai pamatai pasirenkami kuomet sklype yra nustatomas tvirtas ir negiliai esantis laikantysis gruntas. Taip pat svarbu, jog gruntas būtų nekilsnus(nesikilnojantis). Kilsnus gruntas žiemos metu sušalęs ir vėliau sušilęs pajudina pamatus, atsiranda deformacija, dėl ko pamatai gali skilti, o tuo pačiu ir lemti sienų skilimą, slinkimą.

Juostiniams pamatams užtenka 1,2- 1,5 m gylio. Norint name įrengti rūsį, reikia pamatą paaukštinti apie 50 – 80 cm. Beje, juostiniai pamatai yra vienas iš variantų, kuomet statomas namas su rūsiu.

Nepaisant to, ar gruntiniai vandenys siekia pamatą, yra rekomenduojama hidroizoliuoti pamatus (tepamu arba juostiniu hidroizoliatoriumi). Apsauga nuo drėgmės naudojama tik išorinėje pamato pusėje.

Privalumai

 • Rekomenduojami projektams, kuomet namui numatytas rusys.
 • Dėl tsavo tvirtumo tinka masyviems, dideliems namams, netgi daugiaaukščiams,
 • Maža įrengimo klaidų tikimybė.

Trūkumai

 • Kiek brangesni palyginus su gręžtiniais pamatais.
 • Sąlyginai ilgesnis montavimo laikas.
 • Dėl pamatų iškėlimo pavojaus netinka mažiems, lengviems, mediniams pastatams.

Įdomus faktas

Ar žinote, jog daugelis senųjų Lietuvos daugiaaukščių yra pastatyti būtent ant juostinių pamatų? Jie buvo pasirenkami dar tada, kuomet nebuvo griežtai žiūrima į namo statybo vietoje esančio grunto sąvybes. Taigi, jei jie atlaiko daugiaaukštį, tuomet tikrai atlaikys ir didelį nuosavą namą.

Klinkerio plytelės fasadui ir laiptams

klinkerio plyteles

Klinkerio plyteles renkasi vis daugiau ir daugiau meistrų, dirbančių su fasadais ir lauko pastatų apdaila. Tai labai patikima ir kokybiška apdailos medžiaga, žinoma nuo senų senovės. Keista girdėti, kai žmonės pasakoja apie sintetinius priedus ir chemijos galią klinkerio gamyboje. Kokybiškas klinkerio plyteles pagaminti galima nenaudojant jokių cheminių medžiagų – taip, kaip darė mūsų protėviai naudodami molį, špatą (akmenį) ir aukštos temperatūros krosnį. Dabartinės technologijos viską labai supaprastina, tad reikia tik geros žaliavos ir patvarios klinkerio plytelės bus pagaminamos net ir Lietuvoje.

Klinkerio plyteles dažniausiai naudoja lauko fasadams dailinti, tačiau dažnai jos panaudojamos ir grindims ar laiptams. Klinkerinės plytelės lauko laiptams yra specialios formos. Jos turi specifinį snapelį, kuris dedamas ant pakopos krašto. Taip pat laiptų plytelės gali turėti ir specialius griovelius, kad plytelė nebūtų slidi ir geriau sukibtų su batų protektoriais. Visos kitos klinkerio plytelės yra daugmaž vienodos savo forma. Skiriasi tik spalvos.

Dar fasado apdailoje naudojamos lanksčiosios klinkerinės plytelės. Jos yra tik plytų imitacija, o ne tikros plytelės, klijuojamos po vieną. Tai nepamainoma apdailos priemonė statant karkasinius namus, kurie negali išlaikyti didelio svorio ant sienos. Lanksčios klinkerio plytelės kaina yra apie 20 eurų už kvadratinį metrą.

Kur įsigyti klinkerio plyteles?

Klinkerio plytelės Klaipėdą, Kauną, Vilnių pasiekia iš Vakarų Europos šalių, kur šios medžiagos buvo tobulinamos šimtmečius. Dėl to vokiškos plytelės yra laikomos vienomis geriausių pasaulyje. Klinkerio plyteles Ermitažas parduoda Klaipėdoje ir Vilniuje savo didžiosiose parduotuvėse. Reikia tik stebėti kainas. Dažnai klinkerines plyteles išpardavimas vyksta žiemą, kai fasado apdailos darbai yra pristoję ir reikia atlaisvinti sandėlius.

IRIS klinkerio plyteles taip pat parduoda Vilniuje itin palankiomis kainomis. Reikia tik išsirinkti spalvą ir dydžius. Moki-Veži klinkerio plyteles parduoda gana nebrangiai, todėl būtina pasižiūrėti, ar kokybė yra gera. Kartais maža kaina yra svarbiausias argumentas pirkti. Deja, maža kaina reiškia ne visai kokybišką gamybos procesą, dėl ko plytelės gali dažnai skilinėti ir neturėti visų aukščiausių joms būdingų savybių.

Pastaruoju metu lietuviai statybos prekių dažnai važiuoja įsigyti į kaimyninę šalį. Ne paslaptis, kad klinkerio plytelių kaina Lenkijoje yra mažesnė, nei Lietuvoje. Paaiškinimas paprastas – lenkų yra daugiau 13 kartų, nei lietuvių, todėl ir statybų sektorius pas juos didesnis. O tai reiškia, kad stambūs pardavėjai gauna geras kainas.

Older posts

© 2020 Mūsų namai

Theme by Anders NorenUp ↑