CategoryBe kategorijos

Kemperių nuoma unikaliai kelionei ant ratų

kemperis

Kelionė kemperiu – tai visiškai unikali patirtis, kuri yra nepanaši į jokį kitą keliavimo būdą. Todėl šiandien vis daugiau žmonių savo atostogas nusprendžia praleisti kelionėje ant ratų, gyvendami ir keliaudami kemperyje, kuriame yra visi būtiniausi patogumai.

Žinoma, nusprendus leistis į kelionę kemperiu, yra reikalinga ir kemperių nuoma Kaune, Vilniuje ar bet kurioje kitoje Lietuvos dalyje, iš kurios jūs planuojate pradėti savo kelionę. Todėl jei nusprendėte išbandyti keliavimą kemperiu, turėtumėte atsižvelgti į kelis praktiškus patarimus.

Nuspręskite, kokio modelio kemperis būtų idealiausias pasirinkimas

Kemperių nuomos bendrovės šiandien savo klientams gali pasiūlyti labai platų skirtingų kemperių modelių asortimentą. Todėl prieš nuspręsdami, kokį kemperio modelį jūs pirmą kartą nuomositės, turėtumėte atidžiai įvertinti ne tik jų siūlomą funkcionalumą, tačiau taip pat atsižvelgti ir į kemperių gabaritus. Be to, reikėtų iš anksto pasidomėti ar konkretus kemperis nepasižymi specifiniu valdymu, kuris nėra būdingas kitoms transporto priemonėms.

Pasinaudokite kempingų žemėlapiu

Rinkdamiesi kemperį nuomai, būtinai pasinaudokite internetu ir peržiūrėkite kempingų žemėlapį – tai yra svarbu tiek tuomet, kai yra keliaujama tik po Lietuvą, tiek ir tuomet, kai yra leidžiamasi į tolimesnes keliones po įvairias užsienio šalis. Iš anksto žinodami, kur galėsite apsistoti nakvynei, suteiksite savo kelionei gerokai daugiau sklandumo ir ramybės. Be to, tai leistų jums numatyti ir tikslesnį biudžetą, kurio galėtų prireikti jūsų laukiančiai kelionei.

Išsiaiškinkite, kiek kilometrų kemperiu galite nukakti per parą

Kai yra naudojamasi transporto priemonių nuomos paslaugomis, nepamirškite, kad tokių paslaugų teikėjai savo klientams visuomet taiko ir ridos apribojimus. Tai reiškia, kad išsinuomoję savo pasirinktą kemperį, per parą jūs galėsite nuvykti tik tam tikrą atstumą, kuris labai dažnai būna 500 km. Tokiu atveju, jei kelionės metu jūs per parą nukaksite daugiau nei nuomos sutartyje nustatytą kilometrų skaičių, turėsite už tai sumokėti papildomai. Dėl šios priežasties visuomet yra rekomenduojama sudaryti savo kelionės planą, numatyti pagrindinius sustojimus nakvynei ir poilsiui bei įvertinti, kiek iš tikrųjų truks jūsų kelionė kemperiu.

Nepamirškite, kad kemperis nėra tas pats, kas lengvasis automobilis

Net jei jūs esate puikūs vairuotojai ir įprastai nesusiduriate su jokiais sunkumais vairuodami lengvąjį automobilį, turite suprasti, kad kemperis yra gerokai didesnių gabaritų ir pasižymintis didesniu svoriu. Tai nėra tas pats, kas valdyti lengvąją transporto priemonę. Todėl prieš nuspręsdami, kurį kemperio modelį jums būtų verta išsinuomoti, visuomet galite nuvykti į pasirinktos bendrovės filialą ir praktiškai išbandyti jums patinkantį kemperį. Jei vairuodami pasirinktą kemperį jūs jausitės pakankamai komfortiškai, tai gali būti tinkamas pasirinkimas jūsų kelionei. Tuo tarpu prieš leisdamiesi į ilgesnį kelią, taip pat pasistenkite apsiprasti prie naujos transporto priemonės, suteikiant sau daugiau pasitikėjimo savo jėgomis.

Kaip pasirinkti geriausią autoservisą?

autoservisasAutoserviso pasirinkimas gali būti gana ilgas ir daug pastangų reikalaujantis darbas. Visgi, susirasti terpę, kur bus tvarkoma jūsų transporto priemonė (jeigu jai kas nors atsitiks) – svarbu kuo anksčiau. Tokiu atveju „susirgus“ žinosite kur kreiptis. Autoservisai Lietuvoje gana populiari paslauga. Egzistuoja daug vietų, kur siūlomos paslaugos, tad nieko keisto, kad reikės palyginti ir daug variantų, kol atrasite tai, kas jums tinka labiausiai.

Autoservisai gali būti pasirenkami pagal daugelį kriterijų. Mes paminėsime kelis, kurie yra patys svarbiausia ir dažniausiai reikšmingiausi lyginant skirtingus variantus.

O jūs ar žinote kur kreiptis, jeigu jūsų transporto priemonei iškilo problema?

  1. Kaina. Daugelis žmonių pirmiausia peržiūri kainoraščius, kadangi jie dažnai lemia, ar paslauga bus pasinaudojama, ar ne. Žinoma, nereikėtų pasikliauti tais servisais, kurie paslaugas siūlo ypač mažais įkainiais. Gali būti, kad suteikiamų paslaugų kokybė nebus tokia gera, kokios jūs tikitės. Kita vertus, labai brangiai savo paslaugas įkainojantys servisai nebūtinai teikia ypač aukštos kokybės paslaugas.
  2. Kompetencija. Plačiau apie paslaugas galima pasiskaityti internete. Žmonės yra linkę palikti atsiliepimus, kurie padeda preliminariai įsivaizduoti, ar suteikiamos paslaugos patenkina savo kokybe, ar ne. Žinoma, ne visada komentarai atitinka realybę, tačiau bent jau maždaug pavyks suvokti, ar paslauga tinka, ar ne.
  3. Siūlomos paslaugos. Tai daugeliui labai svarbus aspektas, kadangi ne visi servisai teikia tokias paslaugas, tokių mums reikia. Žinoma, niekada negalime žinoti, kaip mūsų mašina suges, tačiau dažniausiai kuo platesnė paslaugų pasiūla, tuo didesnė tikimybė, jog ištikus bėdai konkretus servisas ją išspręs.
  4. Vieta. Autoservisai labai dažnai pasirenkami pagal vietą, kurioje jie yra įsikūrę. Žmonės ieško tokio serviso, kurio teikiamos paslaugos patenkintų poreikius, tačiau nebūtų labai toli. Tiesiog nesinori jau nebevažiuojančios arba prastai judančios transporto priemonės gabenti iki serviso, kuris yra už keliasdešimt kilometrų. Natūralu, kad dažniausiai pasirenkamas tas variantas, kuris yra kuo arčiau namų.
  5. Nuolaidos. Jeigu su autoservisais susipažįstate internete, tokiu atveju reikia atsižvelgti į tai, kad dažnai siūlomos įvairios nuolaidos, kurios padeda kur kas pigiau gauti konkrečias paslaugas. Tiesiog virtualioje erdvėje jas pastebėti yra nepalyginamai paprasčiau.

Autoservisai padės išspręsti bet kokią Jūsų transporto priemonės problemą. Svarbiausia pasirinkti tokią vietą, kurioje suteikiamos paslaugos būtų kokybiškos ir tikrai gebančios padėti susitvarkyti su bet kokia problema.

Vertinga pasirinkti autoservisą dar tada, kuomet jūsų transporto priemonei yra viskas gerai. Juk ir mes daktarą pasirenkame dar tuomet, kai esame sveiki. Savo gyvūnams veterinarą išrenkame tuomet, kai jie jaučiasi puikiai. Paprasčiausiai iškilus problemai nereikės pasirinkti pačio pirmo po ranka pakliuvusio varianto, o tikslingai kreipsitės į tą vietą, kuri buvo atrinkta atsižvelgiant į daugelį veiksnių.

Gyvenimas be nuosavos transporto priemonės bus kur kas sudėtingesnis. Natūralu, kad vos tik ji sugenda, žmonės skubiai ieško būdų, kaip galima būtų problemą išspręsti. Tiesa, reikia nepamiršti ir auto diagnostikos. Kuo daugiau automobiliui dėmesio suteiksite, tuo jis sėkmingiau jums tarnaus ir jokios problemos jūsų neužpuls nepasiruošusio jas spręsti.

Viskas, ką turite žinoti apie kadastrinius matavimus

kadastriniai matavimaiŽemės sklypo arba nekilnojamojo turto kadastriniai matimai tai procesas, kurio metu nustatomos posūkio taškų koordinatės, plano bei kiti techniniai dokumentai, kurie reikalingi kai norima žemės plotą arba patalpą parduoti, nuomoti ar rekonstruoti. Tai vis labiau plintanti paslauga, kurios dažniausiai prireikia, kuomet nekilnojamasis turtas kartu su žemės sklypu yra perduodamas kitiems asmenims. Kartais kadastriniai matavimai atliekami, kuomet žemės savininkas nori pasitikslinti turimos žemės, taip pat įvertinti, kokie paviršiai yra jo turimoje teritorijoje. Tai procesas, kurį dažniausiai per kelias dienas atlieka profesionalai. Juos pasisamdžius kartu su paslauga bus užpildyti ir visi reikalingi dokumentai bei įrašyti į kadastrų knygą. Juk dėl nieko neteks sukti galvos.

Dokumentai, be kurių kadastriniai matavimai nebūtų įmanomi:

  • bent preliminarus žemės sklypo plotas, kurį ir bus stengiamasi patikslinti.
  • dokumentas, kuris žymi konkretaus žemės ploto savininko įsipareigojimus ir kontaktus. Paprasčiau, turite įrodyti, kad tai jūsų žemės plotas.
  • žemės savininko paso arba asmens kortelės kopija.
  • visi kito dokumentai, kurie pagal įstatymą turi priklausyti prie jūsų žemės teritorijos.

Kaina ir atlikimo trukmė yra derinama individualiai su kiekvienu asmeniu. Jei pastarasis labai skuba ir trokšta, kad visi kadastriniai matavimai būtų atlikti kuo skubiau – tuomet teks papildomai sumokėti už skubumą. Dažniausiai tokios paslaugos yra teikiamos ir savaitgaliais bei švenčių metu. Visada, kai tik klientams reikia tokios paslaugos, tačiau aišku, registracija yra būtina.

Profesionali komanda, kuri puikiai išmano savo darbą, tuo pačiu konsultuojasi ir su architektais, kurie padeda lengviau suvokti esamą padėtį. Moderniausios technologijos ir didelė motyvacija padeda pasiekti efektyvų rezultatą ir patenkinti visus jūsų išsikeltus poreikius.

Nelaukite, kol kadastriniai matavimai taps būtinybe ir tuomet reikės mokėti papildomus pinigus už skubių paslaugų poreikį. Susitvarkykite tokio pobūdžio dokumentus ir ramiai gyvenkite. Juk niekada negalite žinoti, kada nuspręsite sklypą išnuomoti arba parduoti. Tegul viskas vyksta legaliai ir apiformintai.

Individualaus dizaino durys Vilniuje

durys VilniujeModerniai ir jaukiai atrodančių namų kūrimas yra glaudžiai susijęs su didelėmis pastangomis, ieškant geriausių ir tinkamiausių savo namų interjero tobulinimo sprendimų. Kiekvienas iš mūsų žinome, kaip malonu būti namuose, kuriuose viskas – nuo dieninių užuolaidų iki medinių durų – yra suderinta, harmoninga ir puikiai dera tarpusavyje. Labai svarbios interjero kokybei yra vidinės  namų durys. Jų įvairovė yra stulbinanti. Pavyzdžiui, durys Vilniuje jau ilgą laiką nenusileidžia nei savo kokybe, nei įvairių modelių gausa.

Daugelis iš mūsų kaip įmanydami stengiamės, kad mūsų namuose apsilankiusiems svečiams būtų malonu pas mus svečiuotis, ir kad jie jaustųsi jaukiai ir patogiai. Suprantama, norint pasiekti tokį rezultatą, reikia įdėti nemažai pastangų ir nepamiršti, kad komfortą sukuria ne viena, o daug įvairių detalių. Trumpiau tariant, kiekviena interjero detalė turi būti skoningai parinkta ir derėti prie likusio interjero. Žinoma, pirmasis elementas, kuris labiausiai krinta į akis, yra durys, kurios atskiria skirtingas mūsų namų erdves.

Būtent dėl to jų negalima nuvertinti ir, juolab, rinktis atmestinai. Jei jūs visada linkę skirti ypač daug dėmesio detalėms, greičiausiai norėsite pasirinkti pagal užsakymą pagamintas duris. Tai leidžia suasmeninti kiekvieną baldą ir interjerą paversti tikru jūsų idėjų įkvėptu meno kūriniu. Kadangi gyvename vartotojiškoje visuomenėje, gamintojai mums nuolat stengiasi pasiūlyti vis daugiau patogių galimybių, todėl durys Vilniuje nėra išimtis. Kiekvienas, net ir itin specifinis jūsų reikalavimas gali būti patenkintas be didelio vargo.

Be abejo, prieš pateikdami individualų užsakymą, turite patys gerai žinoti, ko jums iš tikrųjų reikia. Juk tai ne vienkartinis gaminys, kurį kada panorėję pakeičiame kitu, todėl, kurdami savo naujųjų durų viziją, atsižvelkite į įvairius kriterijus. Tiems, kurių namų interjeras jau yra sukurtas, pasirinkti duris yra kur kas paprasčiau, nes pastarąsias belieka priderinti prie likusių detalių visumos, tačiau pradėjusiems interjerą kurti nuo pagrindų gali tekti gerokai paplušėti.

Jei turite būsimų durų viziją, tačiau nežinote, kaip teisingai ją perteikti gamintojams, pasikonsultuokite su jais. Pasistenkite įvardyti pagrindinius reikalavimus, kuriuos keliate vidinėms savo namų durims. Gamintojai ir prekybininkai visuomet yra linkę kuo tiksliau perprasti kliento poreikius, nes tai leidžia sukurti optimalų gaminį, patenkinanti kliento lūkesčius. Taigi, jau dabar imkitės veiksmų, nes durys Vilniuje parduodamos vienomis patraukliausių kainų – išsirinkite tai, ko visuomet norėjote.

Vandens siurbliai

vandens siurbliaiVandens siurbliai yra išties naudingas prietaisas, todėl tai, jog jų populiarumas vis sparčiau auga, yra suprantama. Būtent apie populiariausius vandens siurblius šiomis dienomis ir kalbėsime šiandienos straipsnyje.

Fekaliniai siurbliai

Fekaliniai siurbliai yra skirti siurbti stipriai užterštoms nuotekoms. Dar pakankamai nesenai šių siurblių paklausa tikrai nebuvo didelė, tačiau su laiku nuotekų užterštumo problema tapo tikrai opi, kas ir lėmė ganėtinai spartų fekalinių siurblių išpopuliarėjimą. Šiomis dienomis fekaliniai siurbliai yra plačiai naudojami visame pasaulyje bei jų paklausa ir toliau tendencingai didėja, kas ir leidžia juos vadinti vienais iš populiariausių vandens siurblių. Tai yra iš dalies išties netikėta, kadangi fekaliniai siurbliai tikrai nėra pigūs. Vis dėlto, jų poreikis yra didesnis už jų kainą, kas ir lemia esamą situaciją.

Giluminiai vandens siurbliai

Giluminiai vandens siurbliai kaip ir fekaliniai siurbliai, dar pakankamai nesenai buvo visiškai nepopuliarūs. Paprasčiausiai nebuvo jų poreikio, kadangi dar prieš dešimtmetį giluminio vandens išgavimas buvo minimalus. Vis dėlto, su laiku situacija pasikeitė, pasikeitė ir žmonių prioritetai, kas ir lėmė tai, jog pradėti investuoti pinigai į požeminius vandens telkinius – juose vanduo yra ypač naudingas bei sveikas, kas ir lemia jo populiarumą. Būtent dėl to, giluminiai vandens siurbliai ir pradėjo išties sparčiai populiarėti, kadangi jie ir yra skirti būtent vandens iš giluminių grežinių išgavimui. Taip pat, verta paminėti, jog tokie siurbliai tikrai nėra labai brangūs – jie dažniausiai kainuoja iki tūkstančio litų, kas leidžia jais naudotis ne tik profesionalioms įmonėms, tačiau ir paprastiems žmonėms, turintiems priėjimą prie vienokių ar kitokių giluminių vandens gręžinių.

Apibendrinant, taip, teigti, jog vandens siurbliai yra ypatingai populiarūs tikrai negalime. Taip, ekonomiškai stipriausiose pasaulio valstybėse vandens siurbliai yra tikrai populiarūs, kadangi žmonės šiose valstybėse gyvena išties gerai, kas leidžia jiems turėti pakankamai lėšų siurblių įsigijimui. Vis dėlto, nors vandens siurbliai ir yra ypatingai naudingi, tačiau ekonomiškai silpnesnėse pasaulio valstybėse jie nėra populiarūs, kadangi tam trukdo tai, jog žmonės neturi galimybių jais naudotis. Nepaisant to, su kiekvienais metais vandens siurbliai vis labiau populiarėja visame pasaulyje, kas leidžia tikėtis, jog su laiku jie išpopuliarės dar labiau visame pasaulyje. Belieka tikėtis jog būtent taip ir bus, nes vandens siurblių nauda yra neabejotina, tad didesnis jų populiarumas leistų mums džiaugtis švaresniu bei sveikesniu vandeniu, kas yra išties svarbu.

Saulės baterijos jūsų namams

Namo stogas yra pats neefektyviausias statinys jūsų namuose. Jo paskirtis – neleisti patekti lietui ir sniegui į vidų. Kai kurios šiuolaikinių namų idėjos apskritai apsieina be stogo arba stengiasi jį išnaudoti kaip terasą ar žalią sodą. Tradicinis trikampis ar piramidės formos stogas jūsų namams nėra labai naudingas. Iki šiandien nebuvo…

 saulės baterijosStogo paskirtis gali pasikeisti labai greitai. Saulės baterijos yra pagrindinis įrengimas, kuris išnaudoja kiekvieną jūsų stogo kvadratinį centimetrą ir duoda namui naudos. Saulės baterijos arba saulė kolektoriai gali būti montuojami ant bet kokio stogo, jei tik jo kampas atgręžtas į pietryčius arba šiaurės rytus. Kodėl ten? Todėl, kad toje pusėje saulės daugiausia Lietuvoje.

Pradėkime apie viską iš pradžių. Saulės baterijos yra specialios plokštelės su fotoelementais, kurių tikslas – gaminti elektros energiją ir kaupti ką specialiose baterijose. Tai reiškia, kad namai gali būti apšviečiami vien tik iš saulės surinkta elektros energija. Kiek tos elektros pririnksite priklauso nuo saulės baterijų ploto ant stogo. Kuo jis didesnis, tuo daugiau elektros galite surinkti.

Šiuolaikiniai apšvietimo sprendimai daug elektros nereikalauja. Vos 1-10 vatų LED lemputės labai daug energijos „nesuvalgo“. Dėl šios priežasties net nedidelės saulės baterijos gali apšviesti įvairias pagalbines patalpas namuose – rūsį, garažą, lauko pavėsinę, vartus, taip pat pagrindinį įėjimą, kur lemputė montuojama kartu su judesio davikliu ir t.t. Jei stogas didelis ir montuojama daugiau saulės baterijų modulių, galima elektros energiją panaudoti ir namų apšvietimui. Elektrinės viryklės, arbatinukų, orkaitės ir kitų daug elektros naudojančių buities prietaisų gal ir nepavyks sujungti, ypač tamsiuoju paros metu, tačiau televizoriams, šaldytuvams, kompiuteriams elektros energijos turėtų pakakti. Jau nekalbame apie kambarių apšvietimą, kai naudojamos vos kelių vatų galingumo efektyvios LED lemputės.

Jei šalia namų yra didesni ūkiniai pastatai (tvartai, fermos, sandėliai, garažai ir t.t.), be abejonės galima juos „įdarbinti“, kad gamintų elektros energiją ne tik apšvietimui, bet ir galingesniems įrenginiams, taip pat elektriniams vandens šildytuvams (boileriams), kurie šildo namus ar ūkinius pastatus. Viskas priklauso nuo turimų pastatų stogo ploto.

Saulės baterijos dažnai maišomos su kolektoriais, nors jie gali veikti vienas šalia kito. Kolektoriai, skirtingai, nei baterijos, elektros negamina, bet pašildo vandenį. Lietuvoje jie naudojami rečiau, nes tamsiu paros metu vandens šildymas darosi sudėtingesnis. Bet apie tai – kituose straipsniuose.

Saulės baterijos yra labai svarbi investicija, kuri padės sutaupyti elektros energijai skiriamus pinigus per pirmuosius 10 metų naudojimosi. Be to jos neteršia aplinkos ir visiškai nenaudoja papildomų kuro šaltinių. Ekologiška energija yra remiama valstybės.

Antikvariniai darbo kambario baldai interjere

Darbo kambarys – vienas svarbiausių kambarių namuose, todėl jo įrengimui reikia skirti nemažai dėmesio, gerai apgalvoti baldų pasirinkimą bei išdėstymą. Darbo kambario interjeras – labai svarbus, nes atlieka keletą funkcijų. Pirmiausia, darbo kambariui skirti baldai turi būti ne tik patogūs, bet ir funkcionalūs. Pagrindiniu darbo kambario centru tampa rašomasis stalas, prie kurio derinama kėdė, reikalingos komodos ir visos kitos interjero detalės. Be patogumo, darbo kambarys turi atlikti ir tam tikrą reprezentacinę funkciją. Net jei jame ir nepriiminėsite klientų, kuriama atmosfera turi nuteikti darbui

darbo kambario baldai

Darbo kambario funkcijas atlikti padeda antikvariniai baldai. Daugelis jų yra gaminti pagal specialius užsakymus ir pasakoja savo istoriją, todėl sukuria darbui palankią atmosferą. „Karališki liūto baldai“ siūlo įvairių stilių restauruotus antikvarinius baldus darbo kambariui. Antikvarinis rašomasis stalas – puikus pasirinkimas, kuris užtikrins komfortą ir pasitikėjimą savimi, sukurs jaukią kambario atmosferą. Tai pagrindinis darbo kambario baldas, prie kurio derinami visi kiti interjero elementai. Ilgaamžiškumu ir patikimumu pasižymintys antikvariniai baldai žavi kokybe bei ergonomiškumu, o dabartiniai baldų gamintojai šiems aspektams skiria kur kas mažiau dėmesio.

Senoviniai baldai užburia savo unikalumu. Visi antikvariniai baldai yra restauruoti, patyrę meistrai iki menkiausių detalių atkuria pirmapradę baldo išvaizdą. „Karališki liūto baldai“ siūlo įvairių stilių baldus: prabangius ampyro stiliaus baldus, restauruotus romantika dvelkiančius provanso stiliaus baldus, elegantiškus rokoko ar baroko stiliaus baldus darbo kambariui, senovinius baldus, dekoruotus raižiniais.

Kaip dekoro elementai raižiniai ant baldų atkartoja įvairius gamtos elementus, dažna antikvarinių baldų detalė – liūto kojų motyvas. Tai didybės, pasitikėjimo savimi ir noro dominuoti ženklas. Dėl antikvarinių baldų darbo kambario interjeras formuojamas kaip darbui tinkama erdvė, kurioje juntamas saugumo jausmas, spinduliuojama pasitikėjimo savimi atmosfera.

Tokie yra ir „Karališki liūto baldai“ siūlomi antikvariniai baldai: jie padeda darbo kambaryje sukurti individualią erdvę, jaukią ir darbui nuteikiančią atmosferą. Antikvarinis rašomasis stalas, kėdė ar kiti antikvariniai baldai kuria pastovumo, stabilumo įspūdį.

Įvairiais laikotarpiais baldai pagal užsakymą buvo gaminami įvairių profesijų atstovų darbo kambariams įrengti, jais naudojosi advokatai, teisėjai, klerkai ir įmonių vadovai. Naudoti baldai yra restauruoti, atkurta jų pirminė išvaizda, todėl pasirinkdami darbo kambario baldus iš antikvarinių baldų asortimento tikrai nesuklysite. Tai prabanga ir kokybė, kurią garantuoja ilgaamžės baldų gaminimo tradicijos. Naudoti baldai – jau patikrinti laiko ir atlaikę jo išbandymus, todėl kelia pasitikėjimą. Ne veltui ir dabar prabangiems darbo kambariams ar kabinetams įrengti dažnai pasirenkami ne modernūs, o naudoti ir restrauruoti antikvariniai baldai. Tokius baldus savo kontoroms dažnai renkasi teisininkai, verslininkai, finansų ekspertai – klientui antikvariniai baldai tarsi savaime perduoda žinutę, kad už antikvarinio rašomojo stalo sėdinčiu asmeniu galima pasitikėti, kad jis turi sukaupęs patirties ir turi tinkamą kompetenciją.

Polietilenas ir plastikas mūsų namuose

plastikasŠiandien plastikas ir viena jo rūšių – polietilenas – taip įsitvirtino mūsų gyvenime, kad ne vienam sunku įsivaizduoti savo buitį be jo. Tačiau plastikas ir jo gaminiai atsirado mažiau nei prieš šimtmetį ir su savo atėjimu atnešė didžiulę įpročių revoliuciją. Vienį šūkavo, kad polietilenas gadina gamtą ir žudo medžius, o mūsų tikslas – juos apsaugoti, kiti džiaugėsi, kad šie gaminiai gerokai supaprastino gyvenimą. O ką iš tikrųjų plastikas ir polietilenas atnešė į žmonių ir visos gamtos gyvenimą – daugiau žalos ar naudos?

Tiek buityje, tiek ir darbe kiekvienas susiduriame su plastiku. Tai maišeliai, įvairios taros, indai, rašikliai, įranga, net baldai ir t. t.  Bet juk dar prieš  dvidešimt metų niekas nė nesusimąstė, kad galima valgyti iš plastikinių indų, naudoti plastikines, t. y., teflonines keptuves, gerti iš plastikinių puodeliu ar šildyti maistą tokiame konteineryje.

Bet gi kokią įtaką mūsų gyvenimui daro plastikas ir ar tai saugu mums ir mus supančiai aplinkai? Neretai tokius klausimus kiekvienas užduodame sau, jie ypač aktualūs pasidaro tada, jei neįprastomis, nežinomomis ligomis suserga artimieji. Tuomet pradedame mąstyti, kad aplinka, daiktai, kuriuos naudojame ir maistas daro didžiulę įtaką mūsų gerai savijautai ir sveikatai.

Plastiko rūšių yra labai daug, o kiekviena jų turi individualias savybes ir panaudojimo sritis. Jei nesilaikoma nurodymų, arba plastikas ir jo gaminiai naudojami ne pagal paskirtį jie gali išskirti nuodingas chemines medžiagas, todėl prieš naudojant tokius gaminius reikia geriau susipažinti su konkrečiomis plastiko rūšimis. Dažniausiai naudojamas plastikas yra didelio arba mažo tankio polietilenas.

Didelio tankio polietilenas yra neskaidri, lanksti, mažiausiai reaguojanti plastmasė. Iš jos gaminami įvairūs buteliai pienui ar kefyrui, cheminiams valikliams, balinimo skysčiams, šampūnams ir kitoms švaros priemonės, minkštesni jogurto puodeliai, plastikiniai maišeliai, stori neplyštantys šiukšlių ir pakavimo maišai. Buteliai dažniausiai būna pagaminti iš polietileno pigmentinių ir nepigmentinių dervų, pastarosios gaminiai būna permatomi. Ji taip pat yra gana standi ir turi barjerinių savybių. Taigi, tai ideali pakavimo medžiaga, tiems produktams, kurių galiojimo laikas gana trumpas, pvz., pieno gaminiams. Didelio tankio polietilenas turi puikias cheminio atsparumo savybes, kurios leidžia naudoti talpas tiek namų poreikiams tiek industrinėse srityse. Pigmentinė derva yra atsparesnė plyšimui ir cheminiam poveikiui, nei nepigmentinė. Ji naudojama gaminant pieno, vandens talpyklas, sulčių, balinimo, plovimo ir šampūno butelius, šiukšlių maišus, mažmeninės prekybos krepšius, variklinės alyvos butelius, sviesto ir margarino indelius, buitinių valiklių talpas. Perdirbus šiuos plastiko gaminius gaminami drenažo vamzdžiai, skystų skalbimo ploviklių, aliejaus buteliai, rašikliai, suolai, traukos spintos, grindų plytelės, lauko baldai, tvoros ir t. t.

Mažo tankio polietilenas dėl savo kietumo, lankstumo ir skaidrumo paprastai naudojamas kaip šilumos sandarinimo medžiaga. Taip pat iš jo pagaminama gana daug vielos ir kabelių izoliacijos, butelių, šaldyto maisto krepšių, drabužių, baldų, cheminio valymo krepšių. Po perdirbimo iš mažo tankio polietileno gaminamos plėvelės ir lakštai, baldai, komposto ir šiukšlių dėžės, šiukšlių konteineriai, dailylentės ir pan.

© 2020 Mūsų namai

Theme by Anders NorenUp ↑